1.

VYTAUTAS JONAS RIMGAILA. Išdraskyto lizdo paukščiai. Gyvenimo audrų blaškyti.

211 psl. Spausdino "Smaltijos" leidykla. 2009, Kaunas

Vytautas Jonas Rimgaila yra Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos narys nuo 1995 metų - administratoriaus pastaba.

Susidomėję knygomis, gali paskambinti autoriui:
tel.  8 37 719742

  Išdraskyto lizdo paukščiai.

...Kaip vienas iš LDK Vytauto žemaičių bajoro Rimgailos palikuonių eilę metų rinkau dokumentinę medžiagą apie mūsų bočius ir jų ainių likimus. Ši giminė yra labai plati...

...  Sunkina tai, kad mūsų bočiai - bajorai Rimgailos gyvenimo audrų blaškomi, nepaliko užrašų bei prisiminimų, išskyrus keletą kronikų. Aplankiau keletą vietų, kur gyveno bajorai Rimgailos, tačiau viskas sunaikinta negrįžtamai. Aplankyti kapai su įrašais paminkluose beveik nieko nepasako. Likimai nežinomi...

...Rašant šį darbą, rėmiausi faktais, istorijomis, ką papasakojo Rimgailų ainiai. Žmogaus atmintis ne viską išsaugo.... Labai retai kas rašė ir rašo savo gyvenimo kronikas. Todėl mes beveik ir nežinome apie savo tėvus, senelius, o ką jau bekalbėti apie tolesnę genealogiją. Bajorų Rimgailų ir jų palikuonių likimai, tai dalelė ir Lietuvos istorijos, nes jie paliko gilius pėdsakus jos istorijoje. Šiuo darbu galės pasinaudoti moksleiviai ir visi, kas domisi Lietuvos istorija. 0 gal tai bus impulsas rašyti savo gyvenimo kronikas...

Gyvenimo audrų blaškyti.

... Reikia toliau tęsti paieškas... Surinkau daug dokumentinės medžiagos, foto nuotraukų ir kitų dokumentų, kurie saugomi mano archyve.
Pavyko nustatyti, kur buvo Telšių poviete bajorų Rimgailų giminės tėvonijos centras. Apie ką niekas jau nebežino. Pasirodo Pragulbiai anais tolimais metais Telšių paviete užėmė plačią teritoriją. Telšių povietui priklausė dabartiniai Skuodo, Kretingos, Plungės, Mažeikių, Sedos rajonai. Vėliau atsirado smulkesni kaimų pavadinimai. Kuo daugiau smulkėjo administraciniai vienetai, tuo daugiau buvo gyventojų valdytojų, savininkų ir t.t.
Pragulbės - tai Laumių, Puokės, Barčių, Aubrikių, Rėmesų, Mockaičių kaimai, išsidėstę apie Laumių - Pragulbių ežerėlį, kuriose gyveno ne viena bajorų Rimgailų karta.

...Gal šis mano darbas paskatins skaitytojus domėtis savo giminės ištakomis, giminės genealogija. Tuo tikslu ir parašiau ką man pavyko užrašyti, surinkti, apibendrinti.

2. F. ŽENTELIENĖ   Buvome ir esame didelė šeima, Vilnius 2012
3. A. JURSKIS.   Sudiev Tėvyne, priešo pavergtoji... 416 psl., Kaunas 2012
4. ALFREDAS GAURONSKIS IR JANINA GAURONSKIENĖ.  

Gauronskiai – sena žemaičių giminė. 228 psl. Utena : Utenos Indra

 

5.


Deimatė AIDUKAITĖ
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,
tel. 8 613 27 565

 

Naujas leidinys apie dzūkų vestuves!

Vedybinės elgsenos ypatumai 1922-1938 m.

Ko gero, visi turime susidarę tam tikrą nuomonę apie tai, kaip gyveno, tuokėsi mūsų protėviai. Tačiau ar tas vaizdinys atitiko realybę?! Ar tikrai neegzistavo nesantuokiniai ryšiai?! Ar jaunuoliai mėgino užmegzti pažintis per spaudą?! Ar tiesa, kad vestuvių metas – ruduo?! Būtent tai ir dar daugiau prieškario vestuvių ypatybių pateikiama naujame leidinyje (Būdviečio, Gerdašių, Kapčiamiesčio, Kučiūnų, Leipalingio, Rudaminos, Sangrūdos, Šventežerio, Veisiejų parapijų pavyzdžiu). Leidinyje gausu charakteringų santuokos įrašų, spaudos puslapiuose atrastų pikantiškų istorijų bei jungtuvių fotografijų.

176 psk. Alytus 2016

 

Vidmantas Valiušaitis, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Valiušaičiai: 400 metų istorijoje

Knygoje pateikiama senos Valiušaičių giminės istorija iki šių dienų. Iš karališkųjų valstiečių kilusios giminės, siekiančios XVII a. pradžią, istorija atspindi tarpukario nepriklausomos Lietuvos tragizmą, susidūrus su sovietiniu smurtu. Per Valiušaičių šeimos narių patirtis ir likimus atsiskleidžia lietuvių tautos persekiojimo ir naikinimo mastas, jos ryšio su žeme draskymas. Iš archyvų medžiagos, laiškų, prisiminimų ir pokalbių su amžininkais atkuriama giminės praeitis, dramatiškas gyvenimas, parodomi žmonių veidai ir likimai.

704 psl. Vilnius 2015

REKVIZITAI

Migdolų g. 15, Saldenė,

Avižienių seniūnija, Vilniaus rajono savivaldybė

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Go to top