Mitologinė Lietuvos metraščių tradicija išvardija lietuvių kunigaikščius nuo I a., pradedant legendiniu Palemonu. Lietuvių kunigaikščių vardai rašytiniuose šaltiniuose žinomi tik nuo XIII a.

XII a. pb.-XIII a. atsiranda vadai. Pradeda formuotis trečias luomas - kunigaikščiai. Kunigaikščių sluoksnis susidaro Lietuvoje ir Žemaitijoje, tačiau jo nėra Prūsijoje, nors pastaroji ūkiniu požiūriu nesiskyrė. Aktyviausiai šie procesai vyksta pietryčių Aukštaitijoje. Ten gyvenantys aukštaičiai buvo labai kariškai aktyvūs.(Šaltinis Vikipedija)

Daugiau apie Viduramžių Lietuvos valdovus

Didybę mena plytų krūvos - Pavlovo respublika

Pavlovo rūmai ... važiuojant keliu Šalčininkai - Medininkai netoli Turgelių gyvenvietės Šalčininkų rajone ...yra Merkinė. Beje, Lietuvoje yra dvi Merkinės, kita - Varėnos rajone Merkio upės žemupyje, upės santakoje su Nemunu. Kad žmonės jų nesupainiotų, netoli Vilniaus esanti Merkinė vadinama Mažąja Merkine.
Šioje vietoje priverčia sustoti širdį draskantis vaizdas - virš dilgėlių kylantys sienų griuvėsiai. Matyt, kitados čia būta didingų rūmų - su didžiuliais langais ir storomis sienomis. 1770 metais į Lietuvą atvykęs italų architektas Karlas Spampanis ėmė projektuoti pirmuosius klasicizmo pastatus. Manoma, kad vienas išjo kūrinių buvo ir Merkinėje. Iš tos praeities didybės dabar beliko tik istoriniai prisiminimai.

LIETUVOS KRIKŠTAS

Algirdo sūnus Jogaila, lenkų pakviestas tapti Lenkijos karaliumi, pirmiausia turėjo apsikrikštyti. Jis tai padarė 1386 m. vasario 15 d. Krokuvoje ir gavo Vladislovo vardą. Netrukus jis vedė Jadvygą ir vainikavosi Lenkijos karaliumi. Jau tais pačiais metais Jogaila išvyko į Lietuvą krikštyti savo tėvynainių. Štai kaip šį krikštą aprašo istorikė V. Daugirdaitė-Sruogienė „Lietuvos istorijoje".

REKVIZITAI

Migdolų g. 15, Saldenė,

Avižienių seniūnija, Vilniaus rajono savivaldybė

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Go to top