1. Pats pirmiausias ir svarbiausias dalykas - apklausti gyvuosius, kuo daugiau žinių, tuo geriau. Iš visų surinktų duomenų geriausia iš karto sau braižytis schemą: Jūs ir broliai ar seserys, aukščiau Jūsų tėvai, dar aukščiau, jų tėvai arba Jūsų seneliai... ir t.t. Aplausinėti visus, susirašyti vardus, pavardes, datas (gimimo. santuokos, mirties...)
  2. Toliau reikia bandyti ieškoti internete. Archyviniai dokumentai, nors pamažu, bet skaitmeninami. Jų esame ir mes įdėję savo virtualiame archyve. Be to, yra www.epaveldas.lt,  Baris - bažnyčių archyvai. Peržiūrėti mūsų genealogų tyrinėtas gimines. Pasiskaitykite genealoginius straipsnius pas mus, ar kitur, jie gali padėti. Turime ir diskusijų forumą.
  3. Kai pritrūksta žinių, eiti į istorinį archyvą ir ieškoti metrikinių įrašų, vis giliau ir giliau. Svarbiausia žinoti vietovę, kur giminaičiai gyveno, gimė. tuokėsi ir t.t - kokioje parapijoje, tik tai žinant, bus aišku, kokiose archyvo lentynose ieškoti
  4. Pats lengviausias kelias - užsisakyti giminės tyrimus pas mūsų privačius genealogus

 Pagalbinės nuorodos tyrinėjant genealogiją

Asmenų įvardijimas senuose dokumentuose

Istorizmai ir senžodžiai

Asmenvardžių ir pavardžių rašymo būdai senuose dokumentuose

 

Kas mes esame? Kaip Tu manai, kas Tu esi? Nuo ko pradėti

 

Galima naudotis bibliotekose sukaupta literatūra. Tai sunkus ir kruopštus darbas archyvuose. Jei nenorite ar neturite laiko tuo užsiimti, genealoginius tyrimus galima užsakyti  kreipiantis į  privačius genealogus.

Nuo ko pradėti ieškant genealoginės informacijos?

Visgi savarankiškas genealoginės informacijos rinkimas reikalauja nemažų pastangų. Išsamiam genealoginiam medžiui sudaryti dažnai neužtenka informacijos, gautos iš vyriausių gyvų giminės atstovų – gilesnių šeimos šaknų tenka paieškoti archyvuose tyrinėjant įvairias metrikas, senus dokumentus. Dėl šio kruopštaus ir ne vieną dieną trunkančio darbo dažnai pasitelkiami profesionalūs genealogai.

REKVIZITAI

Migdolų g. 15, Saldenė,

Avižienių seniūnija, Vilniaus rajono savivaldybė

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Go to top