Lietuvos kilmingųjų palikuonys pradeda naują savo veiklos etapą.

Lapkričio 19 d. Vilniaus universitete įvyko 2014-04-28 ir 2014-07-20 pasirašytų KOALICINIŲ BENDRADARBIAVIMO DEKLARACIJŲ dalyvių darbinis-konsultacinis posėdis.

Kodėl prireikė tokio posėdžio? Prabėgęs dviejų su puse metų laikotarpis parodė, kad Deklaracijose įtvirtintos nuostatos daugeliu atvejų tėra gražių šūkių rinkinys. Iš kai kurių organizacijų pusės nuolatos buvo jaučiamas skeptiškas, o neretai ir priešiškas nusiteikimas. Kita vertus, laikotarpiu nuo DEKLARACIJŲ pasirašymo dienos buvo atlikta nemažai gerų darbų, kurių tolimesnis vykdymas ir tęstinumas daugelio dalyvių nuomone turi būti pakylėtas į aukštesnį teisinį lygmenį  bei turėti svarų, tvirtą koordinavimą.

Šaukiant suvažiavimą, į dienotvarkę buvo siūlyti svarstytini klausimai, iškylantys iš KOALICINĖJE BENDRADARBIAVIMO DEKLARACIJOJE įtvirtintų nuostatų įgyvendinimo, taip pat pageidauta konstruktyvių pasiūlymų. Deja, vykstant pasirengimo procesui, paskutinėmis dienomis, prieš Koalicijos šalininkus buvo pradėtos labai gerai suplanuotos provokacijos su aiškiais koordinatoriais.

Daugiau: šaltinis - LDK Amintis

Dėkojame LGHD tarybos nariui J. Antanaičiui ir pirmininkei S.Gasparavičienei 2016 m. parėmus svetainę SMS žinutėmis. Trečias rėmėjas nežinomas...

Patalpinta bajorų Grybauskų genealoginė schema.

Legendiniu giminės pradininku laikomas iš prūsų žemių į Mozūrus pasitraukęs prūsų karo vadas Vindigas (Wyndig), kuriam Mozūrų kunigaikščiai Boleslovas ir jo sūnus Traidenis XIII a.pab.-XIV a.pr. už karo nuopelnus suteikė žemės valdas Mozūrų kunigaikštystėje.

XV a. Vindigo palikuoniai nuo vieno iš jų dvarų Grzybowo vietovėje (Mozūrų kraštas) ėmė vadintis Grzybowskiais, kiti - Windig-Grzybowskiais. Ilgainiui Vindigo palikuonių genealoginės šakos išsišakojo po Abiejų tautų Respubliką, kai kurie užėmė aukštas pareigas valstybėje. Lietuvoje žinomi nuo XVII a.

Karaliai be karūnų

2016-07-02

Andromeda MILINIENĖ

© K. Čachovskio ("Delfi") nuotr

     Liepos 6-ąją minėsime pirmojo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 763-iąsias metines - Valstybės dieną. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkė Sigita Gasparavičienė, paklausta, ar šiandienos lietuviai bando ieškoti giminystės ryšių su buvusios karalystės valdovais, nusišypsojo: tokių norų išties pasitaiko, tačiau jie visi būna kilę iš sapno.

Integrali virtuali bibliotekų informacinė sistema

Pradejo veikti jungtinė Nacionalines M.Mažvydo bibliotekos, Lietuvos valstybės istorijos archyvo ir Lietuvos dailės muziejaus "Integralios virtualios bibliotekų informacinės sistemos" internetinė svetainė.

Be kita ko, čia pateikiamos suskaitmenintos LVIA saugomos Jiezno, Onuškio ir Smilgių Romos katalikų bažnyčių krikšto, santuokos bei mirties metrikų knygos. Ateityje planuojama tyrinėtojams pateikti dar apie 180 000 įvairių bažnyčių metrikų knygų suskaitmenintų puslapių. Projektas finansuojamas is ES struktūrinių fondų.

Sveikiname kolegas ir linkime sėkmės.

genealogija.org

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 69 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top