Pateikiame LGHD narių jau tyrinėtų giminių sąrašą, kurį yra sukaupę kai kurie mūsų genealogai-istorikai. Sąrašas bus tęsiamas. Tyrinėtų giminių genealoginės schemos yra tas schemas užsakiusiųjų asmenų nuosavybė.


2011-03-05 LGHD vyriausybės atstovai - pirmininkas Č.Malevskis, pirmininko pavaduotjai D.Vervečka,. K.Tracevskis, S.Gasparavičienė, nariai: R.Čepas, V.Kučas dalyvavo susitikime su neseniai paskirtu Lietuvos vyriausiuoju archyvaru dr.Ramojumi Kraujeliu, skyriaus vedėja U.Damasickiene ir Valstybės Istorijos archyvo administracija:. l.e.direktoriaus pareigas A.Tamulynu, skyriaus vedėja V.Čijunskiene, Lietuvos archyvarų asocijacijos pirmininke N.Češkevičiūte, direktoriaus pavaduotoju ūkiui V.Pupiniu.

LIETUVOS GENEALOGIJOS IR HERALDIKOS DRAUGIJA
Įmonės kodas 300630639, Kauno g. 10-5, Vilnius, LT-03212. Tel.: 8 698 35736. http://www.genealogija.org,  EI. p.:  Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

LIETUVOS BAJORŲ KARALIŠKOSIOS SĄJUNGOS VADOVYBEI
KREIPIMASIS
Vilnius 2013-01-14

Atsižvelgiant į giminiškų visuomeninių organizacijų, asmenų pageidavimus ir prašymus, priimtas kolegialus sprendimas, įsteigta savarankiška teisinį juridinį statusą turinti LIETUVOS GENEALOGIJOS IR HERALDIKOS KOMISIJA.

Toliau skaityti: Kreipimasis (atsidarys pdf formatu)

2009 m. balandžio 25d.Vilniuje  įvykusio III-iojo Genealogų draugijos suvažiavimo kreipimasis į

Lietuvos Respublikos Vyriausybę
Lietuvos Respublikos Švietimo,  mokslo ir kultūros komitetą
Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą

Dėl LR Vyriausybės siūlymų centralizuoti
Lietuvos valstybės archyvų sistemą

2009 m. balandžio 25 d. Vilniuje įvykęs Genealogų draugijos III-asis suvažiavimas, pritardamas valstybės archyvų sistemos reformos pagrindinėms gairėms, kartu   išreiškė nerimą   dėl LR Vyriausybės siūlymų centralizuojant  Lietuvos valstybės archyvų sistemą, mechaniškai apjungti didžiausius Centrinį valstybės archyvą, Valstybės istorijos,  Naująjį bei Literatūros ir meno archyvus  į vieną- Lietuvos valstybės centrinį archyvą. Ypač mus neramina, kad į šį mechaniškai formuojamą darinį, neįsigilinus į įstaigos specifiką,  yra įjungiamas  šimtametes savarankiškos veiklos tradicijas turintis Lietuvos valstybės istorijos archyvas.  

Deja, pirmieji Istorijos archyvo valdžios žingsniai kol kas rodo, kad šis raštas užgavo jų savimeilę ir savotiškai nutarta mums atsikeršyti už šia kritiką. Eilės mikrofilmų skaitykloje nesumažėjo, o originaliems dokumentams gauti sudarytos kažkokios eilės (kažkodėl nustatyta, kad į dieną skaitykla priima 30 (kodėl 30 , o ne 40 ar 50) užsakymų - nesvarbu ar tai bažnytinės metrikos ar kiti dokumentai). Užtat originalų skaitykla dabar apytuštė, nes dokumentų tenka laukti 3-4 dienas. To nebuvo net pačiais blogiausiais laikais ir esant didžiausiai skaitytojų apgulčiai!

What we do Genealoginiai tyrimai
Dirbame archyve, ieškome, tyrinėjame, sudarinėjame genealoginius medžius, konsultuojame. Daugiau...

 


What we do Genealoginių duomenų bazės kaupimas
Kuriame virtualųjį archyvą Daugiau


Skatiname ir remiame norą domėtis protėvių šaknimis, siekius įskiepyti jaunajai kartai savo šalies ir tautos istorijos pažinimo jausmą.

What we do Seminarų, konferencijų organizavimas. Daugiau...

 

 

What we do Genealoginio pobūdžio publikacijų leidimas.
Išleidome pirmąjį žurnalą Daugiau...

REKVIZITAI

Migdolų g. 15, Saldenė,

Avižienių seniūnija, Vilniaus rajono savivaldybė

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Go to top