2013-07-20 Pirmasis LDK atminties iškilmingas renginys

renginys

prasidėjo Šv. Mišiomis už protėvius Šv. Jonų bažnyčioje. Buvo pašventinta LDK istorinės atminties vėliava. Universiteto kieme vyko Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos riterių skyriaus pasirodymas.

Įteikti pirmieji Kilmės aktai: Kilmingųjų susivienijimo - 21 nariui, Kilmingųjų palikuonių bendrijos - 23 nariams. Įteikti trys šeimos ženklų liudijimai. LDK herbiniais atminimo ženkleliais apdovanoti ne tik gavę aktus, bet ir kiti nusipelnę asmenys. Šv. Mišiose ir renginio metu grojo Medžioklinių pučiamųjų ragų orkestras. Universiteto prieigas saugojo Lietuvos totorių kariai.

Trečioji skaitmeninimo konferencija. Pirmoji vyko 2007 metais

Skaitmeninė atmintis virtualioje erdvėje - SAVE 2012

I. Vosyliūtė ( Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas) pristatė vieną iš Europeanos pojektų CARARE skaitmeninę biblioteką, jungiančią archeologijos ir architektūros pavledą. 2008 metais buvo įkurta Europeana - tai internetinis portalas, kuris apjungia kultūrinius skaitmeninius išteklius Europos šalyse: bibliotekas, muziejus, archyvus. Jau skaičiuojama 20 mln. įrašų: piešiniai, knygos, tekstai, vaizdo įrašai. Dalyvauja 21 Europos šalis.

N. Klingaitė-Dasevičienė (Vilniaus universiteto biblioteka) papasakojo apie Europos komisijos projektą DigCurV pagal Leonardo da Vinčio programą, - įvairūs mokymai, orientuoti į kultūros sektorių, tikslas - išsiaiškinti galimybes kaip kelti kavlifikaciją ir plėsti specialistų tinklą.

Lietuvos kilmingųjų palikuonys pradeda naują savo veiklos etapą.

Lapkričio 19 d. Vilniaus universitete įvyko 2014-04-28 ir 2014-07-20 pasirašytų KOALICINIŲ BENDRADARBIAVIMO DEKLARACIJŲ dalyvių darbinis-konsultacinis posėdis.

Kodėl prireikė tokio posėdžio? Prabėgęs dviejų su puse metų laikotarpis parodė, kad Deklaracijose įtvirtintos nuostatos daugeliu atvejų tėra gražių šūkių rinkinys. Iš kai kurių organizacijų pusės nuolatos buvo jaučiamas skeptiškas, o neretai ir priešiškas nusiteikimas. Kita vertus, laikotarpiu nuo DEKLARACIJŲ pasirašymo dienos buvo atlikta nemažai gerų darbų, kurių tolimesnis vykdymas ir tęstinumas daugelio dalyvių nuomone turi būti pakylėtas į aukštesnį teisinį lygmenį  bei turėti svarų, tvirtą koordinavimą.

Šaukiant suvažiavimą, į dienotvarkę buvo siūlyti svarstytini klausimai, iškylantys iš KOALICINĖJE BENDRADARBIAVIMO DEKLARACIJOJE įtvirtintų nuostatų įgyvendinimo, taip pat pageidauta konstruktyvių pasiūlymų. Deja, vykstant pasirengimo procesui, paskutinėmis dienomis, prieš Koalicijos šalininkus buvo pradėtos labai gerai suplanuotos provokacijos su aiškiais koordinatoriais.

Daugiau: šaltinis - LDK Amintis

Sigita GASPARAVIČIENĖ
LGHD pirmininko pavaduotoja

2014 m. spalio mėn.13d. susitikome su Lietuvoje viešinčia mūsų nuoširdžia bičiule Sankt Peterburgo genealogijos draugijos Tarybos ir Rusijos kilmingųjų susivienijimo nare Nina Viačeslavovna Novikova.

Nina NovikovaJi atvyko padirbėti į Lietuvos valstybės istorijos archyvą tyrinėti Kudrevičių šeimos, iš kurios yra kilęs vienas jos protėvis, genealogijos. Kolegė yra puiki Sankt Peterburgo archyvų ir bibliotekų žinovė, jau daugiau kaip 15 metų, kaip žuvis savo vandenyse nardanti po keliolikos Sankt Peterburgo valstybinių ir municapalinių archyvų fondus. Kilusi iš senos kilmingos peterburgiečių šeimos, ji yra ne tik archyvų, bet ir savo gimtojo miesto istorijos žinovė. Ponia Nina ne kartą yra padėjusi ne vienam dokumentų paieškose Sankt Peterburge, kai genealoginės-archyvinės paieškos, ypač ieškant bajoriškųjų dokumentų čia, Lietuvos archyvuose, „atsimušdavo į sieną“.
Pasikvietemė kolegę, kad ramioje draugiškoje aplinkoje prie kavos puodelio supažindintų mus su Sankt Peterbugo archyvais ir juose saugomais dokumentiniais fondais, ypač tais, kurie gali būti vertingi mums, tyrinėjantiems iš Sankt Peterburgo ar Rusijos kilusių, ten gyvenusių ar kitais būdais su Sankt Peterburgu susijusių Lietuvos šeimų istoriją bei jų ryšius, naujų dokumentinių kompleksų, reikšmingų genealogijai, išaiškinimą, o ypač apie Sankt Peterburgo valstybinių archyvų vieningos dokumentų paieškos informacinės sistemos kūrimą.

paroda
Šiemet, 2013 metais, sukanka 150 metų nuo 1863–1864 m. sukilimo. Tai buvo Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią XIX amžiuje.

Virtualią parodą parengė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Ryšių su visuomene skyriaus vyr. bibliotekininkas Darius Gudelis ir maloniai leido šią parodą patalpinti LBKS svetainėje.

Paroda  įkelta į LBKS Vilniaus krašto svetainę.

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 90 svečių ir nėra prisijungusių narių

Go to top